ייעוץ חינם 073-72-77-208 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע

קליקים לא חוקיים

ממאמר מצויין בנושא קליקים לא חוקיים - איך מזהים קליקים לא חוקיים, מה גוגל אדוורדס עושים על מנת למנוע חיובים של קליקים לא חוקיים, לפי לפנות במקרה הצורך ועוד.

קליקים לא חוקיים
פרסום בגוגל> מאמרים>

קליקים לא חוקיים

שאלה שחוזרת על עצמה בקרב מפרסמי אדוורדס הפונים אלינו לפרסום היא לגבי קליקים לא חוקיים – מה המשמעות שלהם ואיך גוגל מתייחס אליהם. מאמר זה מסקר את נושא קליקים לא חוקיים, איך לראות את הקליקים הללו, איך לפנות לגוגל במקרה ומתעורר חשד ועוד.

לכל תחום באינטרנט קיים יותר ממתחרה אחד. בין אם אתה חברת פרסום בגוגל או נגר, יש יותר ממפרסם אחד בתחום שלך. ה"מלחמה" בין המפרסמים הרבים מגיעה לפעמים לפסים לא נעימים הגובלים בהונאה של ממש. אין מפרסם אחד בגוגל אדוורדס שלא חושש מהיום בו יפול להונאת קליקים על ידי המתחרים שלו שתגמור לו את תקציב הפרסום מבלי לקבל החזר על ההשקעה כלל. מפרסמים יקרים – גוגל עושה את כל המאמצים כדי לשמור עליכם ועל תקציב הפרסום שלכם. החברה נלחמת בהונאות הקליקים בכל הכוח ועושה הכל כדי לזכות מפרסמים שנפלו להונאת קליקים.

מהם קליקים לא חוקיים בגוגל אדוורדס ?
קליקים לא חוקיים אלו כניסות למודעות בגוגל אדוורדס שנעשו בכוונה על ידי לבזבז את תקציב הפרסום של המפרסם. הקליקים הללו יכולים להיות על ידי תוכנה שרצה אוטומטית או על ידי בן אדם שמקליק על המודעה שלך יותר מהרגיל במטרה לגמור לך את התקציב.
קיימות תוכנות שתפקידן ללחוץ בצורה רנדומלית במהלך תקופת זמן שנקבעה מראש על המודעה שלך ובכל לבזבז את התקציב היומי שלך.
חשוב לזכור שלאחר שנגמר תקציב הפרסום היומי המודעה שלך תרד מהאוויר והמתחרים שלך עולים במקומך ולכן יש להם אינטרס מאוד גדול שזה יקרה.

איך גוגל נלחמים בקליקים לא חוקיים ?
לגוגל יש מספר אפשרויות לבדיקה של קליקים לא חוקיים וזיכוי חשבונות בהתאם.
א. בדיקת כתובת IP של המקליק. הבדיקה הפשוטה ביותר, משתמש בעל כתובת IP זהה המקליק על מודעה בתדירות גבוהה יגרום לפסילת הקליקים ולאי חיוב של המפרסם.
ב. דאבל קליקים על מודעות – המון אנשים רגילים ללחוץ דאבל קליק או לצאת ולחזור למודעה לאחר תקופה קצרה במהלך היום. קליקים כפולים לא נחשבים כחיוב כפול עבור המפרסם.
ג. בדיקת מועדי ביצוע ההקלקה. לדוגמא, מודעה רגילה לקבל 5% הקלקה באופן טבעי במהלך תקופת הפרסום אך בשעה 14:30 בצהריים אחוז ההקלקות עולה ל- 80% כל יום. גוגל בוחן את המקרה לעומק וסביר להניח שלא יאשר את הקליקים הללו שכן מדובר בהונאה מחושבת.
ד. באופן כללי, המערכת של גוגל בוחנת דפוסי התנהגות זהים של קליקים. המקליקים יודעים שאם יכנסו לאתר ויצאו מיד כל פעם שיבצעו את ההונאה לגוגל תהיה סיבה טובה לחשוד ולכן לעיתים הם משוטטים באתר. בדרך כלל יש להם דפוסי התנהגות קבועים ודפים קבועים שהם נכנסים אליהם בתוך האתר ויוצאים מיד לאחר מכן. גוגל מזהים דפוסי התנהגות ופוסלים קליקים.
ה. צוות שלם של גוגל הנלחם בקליקים לא חוקיים נמצא באירלנד ועוקב בצורה ידנית אחרי הקמפיינים במטרה לפסול קליקים. גוגל נלחמים עבור המפרסמים שלהם בכל הכוח בקליקים לא חוקיים. הרי המטרה ברורה – מפרסם שלא יקבל עבודה מגוגל לא ימשיך לפרסם ולכן יש לחברת גוגל את האינטרס מספר אחת להמשיך לייצר מקור הכנסה מהאינטרנט לקהל המפרסמים שלה.

קליקים שמאותרים כקליקים לא חוקיים נפסלים ולא מחייבים את המפרסם שלהם בתשלום כלשהו.

ניתן לבחון את כמות הקליקים הלא חוקיים שגוגל איתרה בחשבוננו ולהפיק סטטיסטיקה מדוייקת בנושא על ידי כניסה לדוחות בגוגל אדוורדס.
א. בכניסה אל כרטסיית דיווח נכנס אל דוחות.
ב. נבחר להפיק דוח חדש או לערוך דוח קיים.
ג. בדוחות נבחר להפיק דוח ביצועי מסע פרסום או ביצועי חשבון.
ד. נרד להגדרות המתקדמות ונבחר לסמן ב- V את קליקים לא חוקיים + אחוז הקלקות לא חוקיים.
ה. נפיק את הדוח ונקבל את האחוזים המדוייקים של הקליקים הלא חוקיים שנפסלו מהחשבון שלנו או מאחד ממסעות הפרסום שלנו.

במקרה ואתה חושד שעל הקמפיין שלך מתבצעת הונאת קליקים בלתי חוקיים, ניתן לפנות לגוגל דרך עמוד צור קשר של החברה המיועד למקרים של חשד בקליקים לא חוקיים בכתובת:
http://adwords.google.com/support/aw/bin/request.py?contact_type=click_quality

להלן סרטון מעניין של גוגל אדוורדס אודות קליקים לא חוקיים. הסרטון באנגלית ובו שני נציגי גוגל מסבירים אודות דרך איתור קליקים לא חוקיים ופסילתם על ידי מערכות האיתור של גוגל.
            קליקים לא חוקיים - לחץ להגדלה קליקים לא חוקיים
השאר פרטיך לייעוץ ראשוני חינם לפרסום בגוגל - הטבות למפרסמים חדשים בגוגל !
שם
טלפון
דוא”ל

סיפורי הצלחה

LawTip משרד עורכי דין
אירופלקס מערכות שינה מתקדמות
הולנדיה המרכז להנדסת השינה
משרד עורכי דין פלילי צלניקר

לשיחת היכרות
  • שם
  • טלפון
  • דוא”ל


בין לקוחותינו

לקוחות ממליצים

אומרים שהצלחה אינה נמדדת בדקות, שעות או אף ימים, אלא היא נמדדת לאורך שנים. העובדה שאנחנו ממשיכים לפרסם באמצעות Individual כבר יותר משנה (!) ורק מגדילים את גובה ההשקעה מעת לעת, מעידה כאלף עדים על שביעות רצוננו מהשירות האדיב המקצועי והאיכותי שאנו מקבלים ועל התרומה הרבה שיש בקידום למשרדנו.
להמלצות נוספות לחץ כאן