ייעוץ חינם 073-72-77-208 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע

רישום דומיינים

מאמר מקצועי בנושא רישום דומיין המלמד אותנו מהן הדרכים הטובות ביותר לרשום דומיין ישראלי ודומיין בינלאומי, כיצד לקבל הנחות וקופונים ברישום בינלאומי, מהם דומיינים בעברית ומהו רישום של דומיין בינלאומי בצורה חסוייה.

פרסום בגוגל - רישום דומיינים
IndiviDual >פרסום בגוגל>

רישום דומיינים

כל אתר אינטרנט מצריך כתובת אתר – Domain Name. בין אם האתר שלך משתמש בכתובת ישראלית או בינלאומית, הכל מתחיל בכתובת האתר.

בדיקה עבור זמינות כתובות אינטרנט
על מנת לבדוק האם הדומיין הישראלי שאנחנו מעוניינים בו פנוי, נכנס אל עמוד איתור פרטי דומיין באתר איגוד האינטרנט הישראל, בכתובת:
http://www.isoc.org.il/domain_heb/whois.html
ניתן לחפש כתובות אינטרנט בעלות סיומת ישראלית כגון co.il , net.il , org.il ולמצוא האם ניתן לרשום אותן או לא. במידה והדומיין שחיפשנו רשום במערכת, יופיע לנו פרטי מחזיק הדומיין.
דומיינים בעלות סיומות בינלאומיות ניתן לבדוק בכתובת הבאה:
http://who.godaddy.com
אתר גודדי זהו ספק הדומיינים הבינלאומיים הגדול בעולם – נדון עליו בהמשך המאמר.

רישום דומיין ישראלי
בישראל רשם הדומיינים הוא איגוד האינטרנט הישראלי– Isoc.org.il.
הרשם הסמיך מספר ספקים לרישום דומיין ישראלי, הספקים הם:
לייבדיאנאס – LiveDns.co.il
אינטרספייס – Internic.co.il
דומיין דה נט – Dtnt.co.il
גלקום – Galcomm.co.il

איגוד האינטרנט הישראלי זהו הרשם היקר ביותר לרישום דומיין ישראלי ובנוסף דורש התחייבות לשנתיים מראש. העלות היא 230 ש"ח עבור רישום דומיין לשנתיים.
ספקי הדומיינים מאפשרים רישום דומיין בעלות נמוכה בהרבה – סדר גודל של 80 ש"ח לשנה בלבד ללא התחייבות לשנתיים.
ספק מומלץ, זול ואמין לרישום דומיינים הוא LiveDns – עלות רישום דומיין 80 ש"ח לשנה, המערכת אוטומטית לחלוטין וכל פעולה מאוד פשוטה ואינה מצריכה ידע טכני רב בנושא. בנוסף, שירות הלקוחות נותן מענה לכל שאלה בכל שעה במייל התמיכה.
בעת רישום דומיין חשוב מאוד שנרשום את הכתובת על הבן אדם המתאים שכן כל שינוי שלאחר מכן בשם בעל הדומיין יעלה לנו המון כסף והתעסקות. על מנת לשנות את הבעלות על הדומיין נאלץ להפרד מסכום של כ- 500 ש"ח ולהתעסק עם הרבה טפסים ופקסים עד לקבל אישור סופי להעברת בעלות על דומיין.

רישום דומיין בכתובת עברית מלאה
דומיין בעברית מלאה זהו דומיין שנראה כך "דומיין.קום" או "הולנדיה.קום".
עברית מלאה הכוונה היא שכל הדומיין מורכב מאותיות בעברית + נקודה המפרידה בין השם לבין הסיומת.
בשנת 2009 נוצר שיתוף פעולה בין ספק רישום הדומיינים דומיין דה נט לבין ספקי האינטרנט הגדולים בישראל – נטוויזן\ברק , סמייל 012 , בזק בינלאומי.
שיתוף הפעולה מאפשר לעסקים ולאנשים פרטיים לרשום כתובות בעברית מלאה. ניתן לרשום את הכתובות בסיומת של .קום , .נט , .ארג בלבד על ידי אחד מ- 4 הספקים הנ"ל.
עלות רישום הדומיין היא 420 ש"ח לשנתיים התחייבות ללא אפשרות לרישום לשנה אחת בלבד.
הרעיון נחמד אבל קיים קאץ' גדול מאחוריו – ניתן להיכנס לדומיינים מהסוג הזה אך ורק מישראל ואך ורק מ- 3 ספקי האינטרנט הנ"ל. כלומר, במידה ואנחנו בישראל ונקליד את כתובת הדומיין נוכל להיכנס בקלות לאתר ולדפדף בו אך אנשים מחו"ל לא יוכלו להכנס לאתר שלנו כיוון שאינם משתמשים בספק אינטרנט ישראלי. בנוסף, נוצר מצב שגוגל לא יכול להגיע לכתובות בעברית מלאה כיוון שהרובוטים שלו סורקים את האתרים משרתים המאוחסנים בחו"ל ולכן אתרים בעלי כתובות בעברית מלאה לא יכולים להכנס לתוך האינדקס של גוגל כיוון שגוגל לא יכול להגיע אליהם בסריקה.
דומיין דה נט בשיתוף פעולה עם 3 חברות האינטרנט הגדולות בישראל הפכו להיות בעצם רשם דומיינים עבריים שאינו קשור בשום דרך לאיגוד האינטרנט הישראלי והדומיינים שהם מוכרים לא יכולים להיטען מחוץ לישראל או במנוע החיפוש של גוגל.
ארגון ICANN הבינלאומי האחראי על כל כתובות האינטרנט בעולם והסדרתן, עדכן שלקראת שנת 2011 ניתן יהיה לרשום כתובות IDN (בשפות זרות – לא שפת אנגלית) מלאות כמו שמציעה חברת דומיין דה נט, דרך רשם אינטרנט מוסמך ולא דרך "קומבינה" שנתפרה בין ספקי אינטרנט כפי שהרישום מתבצע כיום. לאחר שמהלך זה יצא לפועל ניתן יהיה להכנס לכתובות בעברית מלאה מכל רחבי העולם ובנוסף מנוע החיפוש של גוגל יצליח לסרוק את הדומיינים בעברית מלאה.

רישום דומיין בינלאומי
דומיין בינלאומי זהו דומיין המכיל שם אחד בלבד כסיומת דומיין כמו com , net , info , biz .
ישנן המון חברות המאפשרות לרשום דומיין בינלאומי אך הבולטת בינהן חברת GoDaddy.com – רשם הדומיינים הבינלאומיים הגדול ביותר בעולם.
גודדי מציעים מחירים אטרקטיביים וקופונים רבים לרישום דומיין בינלאומי בקלות ובמהירות. התהליך מאוד פשוט וזול יחסית ובמהלכו גודדי מציעים רכישת חבילות אחסון ופתרונות אינטרנטיים שונים בעלות זולה כחלק מהחבילה. לרוכשים ללא ידע טכני רחב חבילת גודדי יכולה להיות מעולה כיוון שבעלות נמוכה יחסית ניתן לרכוש דומיין + אחסון לאתר. החסרון הוא שהאחסון מתבצע בחו"ל כלומר האתר יפעל בצורה איטית יותר בישראל מאשר אתרים המאוחסנים על שרת בארץ ובנוסף שירות הלקוחות הוא באנגלית בלבד. ניתן לדלג על כל ההצעות של גודדי במהלך רכישת דומיינים בינלאומיים ולרכוש דומיינים בלבד.

קופונים לרישום דומיין ב- GoDaddy
גודדי מציעים כמות מאוד גדולה של קופונים לריסיילרים שלהם ולעיתים קרובות לפני חידוש דומיין שולחים קופון במטרה לגרום לנו לחדש את הדומיינים שלנו דרכם.
הקופונים נותנים הנחות משמעותיות כאשר ההנחה הגבוהה ביותר שניתן לקבל היא 30%.
ברכישה של עשרות או מאות דומיינים הקופון מתבטא בהנחה של מאות דולרים !
אתר אמין שאנחנו ממליצים עליו בתור ספק קופונים חינמי לגודדי הוא DealTaker, ניתן למצוא קופונים בעמוד http://www.dealtaker.com/GoDaddy-coupon-code-a528-c.html .
DealTaker מציעים קופונים לרישום דומיינים ובנוסף הנחות למוצרים נוספים של גודדי כמו אחסון אתרים, תעודות אבטחה SSL ועוד.

רישום דומיין חסוי Private דרך GoDaddy
גודדי מציעים רישום דומיינים בינלאומיים בצורה חסוייה דרכם. דומיין חסוי הכוונה היא לדומיין שכאשר נחפש את בעליו נקבל רשומה המציגה פרטי חברת אבטחת מידע ולא את פרטי בעל הדומיין. על רישום דומיין בצורה חסוייה חל תשלום נוסף של דולרים בודדים לכל דומיין. גודדי מציעים רישום דומיין בצורה חסוייה בחינם עבור רישום של למעלה מ- 5 דומיינים בו זמנית. קיים קאץ' גדול בקבלת ההטבה הזו כיוון שלאחר שנה נדרש תשלום נוסף של כמה דולרים עבור כל רישום חסוי של דומיין. על מנת להסיר את החיסיון של כל דומיין עלינו לבצע תהליך מורכב ולהסיר מכל דומיין את החיסיון. להסרת החיסיון ומעבר להצגת פרטי הבעלים של הדומיין יש משמעות רבה בקידום אתרים כיוון שמבחינת מנוע החיפוש של גוגל האתר שלנו עבר בעלות והמנגנון של גוגל נוטה לבחון לעומק כל העברת בעלות של דומיין. לעיתים דירוג ה- PR של האתר ימחק לחלוטין בצורה זמנית וקיימים אף מקרים שגוגל מחק אתרים בגלל העברות בעלות חשודות. גוגל נלחמים בתופעת מכירת דומיינים בעלי PR גבוה למקדמי אתרים וידוע שדומיינים שעוברים בעלות מאבדים חלק מערכם ולעיתים את דירוג ה- PR שלהם עד שיוכח אחרת. לכן, במידה ואנחנו רושמים דומיינים חדשים שאינם מיועדים להיות חסויים חשוב מאוד שלא נתפתה לקבל את ההצעה של רישום דומיין חסוי חינם על ידי גודדי כיוון שבעתיד נאלץ לבצע פרוצדורה מורכבת על מנת שלא לשלם עבור חידוש חיסיון הדומיינים שבמילא לא מעניין אותנו.

כתובות דומיינים בעברית – IDN
שלא כמו דומיינים בעברית מלאה עליהם דנו בסעיפים הקודמים, ניתן לרשום כתובות דומיינים בעברית בעלי סיומת בינלאומית תקנית על ידי רשם הדומיינים GoDaddy.
על מנת להתחיל את התהליך, קיים מנוע חיפוש דומיינים IDN בכתובת http://www.godaddy.com/domains/searchidn.aspx .
במנוע חיפוש זה ניתן לחפש דומיינים בעברית או בכל שפה זרה שלא אנגלית ולרשום אותם. הדומיין שנרשום יראה בצורה הבאה "אינדיבידואל.com" – כלומר הסיומת תהיה באנגלית com .
בשונה מרישום דומיין בעברית מלאה על ידי דומיין דה נט וספקיות האינטרנט הגדולות בישראל, רישום דומיין עברי בינלאומי לא מושפע מהחסרונות שחלים על דומיינים אלה. ניתן להיכנס לכתובת IDN בינלאומית מכל מקום בעולם ובנוסף גוגל סורק את הדומיינים האלה ומציג את הכתובות בעברית במנוע החיפוש. דומיין IDN בעברית הוכח בעבר כתורם משמעותית לתהליך SEO – קידום אורגני של אתר בגוגל אך לאחרונה, לאחר הפעלת אלגוריתם המכונה על ידי גוגל "קפאין", חלה ריגרסיה כוללת בדירוגים של המון אתרים בעלי כתובות IDN בעברית. למרות זאת, קידום אתר בעל כתובת IDN בעברית קל הרבה יותר מקידום כתובת באנגלית וללא וותק.
חסרון מרכזי של דומיין בעברית IDN הוא אופן השימוש בכתובת לתצוגה בקישורים הממומנים של גוגל. נכון לרגע כתיבת מאמר זה, גוגל לא מאפשרים הצגת אתר בשפה זרה שאינה אנגלית בכתובת האתר בקישורים הממומנים ולכן כתובת האתר תראה באנגלית בצורת Unicode שמתחיל בצירוף XN ולאחריו אותיות ומספרים באנגלית ולבסוף סיומת דומיין ( com , net וכו'). בעתיד גוגל עשויים לפתור את הבעיה הזו ולאפשר להציג כתובות אתרים בעברית ובשפות זרות נוספות המשתמשות בטכנולוגיית IDN גם בקישורים הממומנים.

סיכום
רישום דומיין בינלאומי או ישראלי יכול להעשות בכמה דרכים. אנו ממליצים לרכוש דומיין ישראלי דרך ספק הדומיינים LiveDns ולרכוש דומיין בינלאומי דרך ספק הדומיינים הבינלאומי GoDaddy. בעת רכישת דומיין בינלאומי בגודדי מומלץ להשתמש בקופונים המוצעים באינטרנט לקבלת הנחה נוספת ברכישה. בהצלחה !
השאר פרטיך לייעוץ ראשוני חינם לפרסום בגוגל - הטבות למפרסמים חדשים בגוגל !
שם
טלפון
דוא”ל

סיפורי הצלחה

LawTip משרד עורכי דין
אירופלקס מערכות שינה מתקדמות
הולנדיה המרכז להנדסת השינה
משרד עורכי דין פלילי צלניקר

לשיחת היכרות
  • שם
  • טלפון
  • דוא”ל


בין לקוחותינו

לקוחות ממליצים

אומרים שהצלחה אינה נמדדת בדקות, שעות או אף ימים, אלא היא נמדדת לאורך שנים. העובדה שאנחנו ממשיכים לפרסם באמצעות Individual כבר יותר משנה (!) ורק מגדילים את גובה ההשקעה מעת לעת, מעידה כאלף עדים על שביעות רצוננו מהשירות האדיב המקצועי והאיכותי שאנו מקבלים ועל התרומה הרבה שיש בקידום למשרדנו.
להמלצות נוספות לחץ כאן