ייעוץ חינם 073-72-77-208 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע

אחסון אתרים

ריכזנו עבורכם את 4 השלבים המרכזיים לבחירת חברת אחסון אתרים:
1. סוג מערכות הפעלה של שרת אחסון אתרים על פי טכנולוגיית הקוד בה פותח האתר שלנו.
2. אחסון אתרים בארץ לעומת אחסון אתרים בחו''ל.
3. אפיון סוגי חברות אחסון אתרים - מהקטנות לגדולות.
4. חבילות אחסון אתרים הנפוצות בישראל.
במאמר זה תמצאו מידע מעמיק ורלוונטי שיעזור לכם לבחור חברת אחסון אתרים המתאימה עבורכם.

אחסון אתרים
IndiviDual >פרסום בגוגל>

אחסון אתרים

אחסון אתרים זהו אחד מהפרמטרים הבסיסיים ביותר לכל אתר. בלי חבילת אחסון בסיסית ככל שתהיה לא ניתן יהיה להציג עמוד אינטרנט. במאמר זה נדון לעומק בנושאים:
1. סוג מערכת הפעלה של שרת אחסון אתרים.
2. אחסון בארץ לעומת אחסון בחו"ל.
3. סוגים של חברות אחסון אתרים \ מאחסני אתרים.
4. סוגי חבילות אחסון אתרים נפוצות.

סוגי מערכת הפעלה של שרת אחסון אתרים – שרתי Windows מול שרתי Linux
ישנן 2 סוגי מערכות הפעלה לשרתי אחסון אתרים:
א. שרת Windows - בשרת זה נאחסן קבצי קוד מקור בטכנולוגיית: ASP,ASP.NET שלא נתמכים על ידי שרתים מסוג Linux. בחלק משרתי Windows ניתן להפעיל גם קבצי PHP שנתמכים על ידי מערכת ההפעלה Linux .
בנוסף, על שרתי Windows ניתן להפעיל מסדי נתונים מסוג Access ו- Sql Server אשר לא נתמכים על ידי מערכת ההפעלה Linux בנוסף למסדי נתונים מסוג MYSQL התומכים בטכנולוגיית PHP.
ייתרונות המערכת: היכולת להריץ את רוב סוגי הקודים לאתרי אינטרנט כולל ASP ו- ASP.NET.
חסרונות המערכת: חובה לרכוש רישיון שלא כמו מערכת ההפעלה Linux החינמית. מערכת ההפעלה מאופיינת באיטיות לרוב. אחסון נתונים על גבי שרתי Windows יקרה משמעותית מאחסון נתונים על שרת Linux. כמו כן, תעבורת נתונים בדרך כלל יקרה בהרבה בשרת Windows.
טיפ חם: למאחסנים אתר בעל תעבורת נתונים גבוהה (מעל 100 ג'יגה) משתלם לקחת אחסון נוסף בשרת Linux ולאחסן עליו את הקבצים הכבדים ביותר באתר הנטענים עם האתר בכל פעם כמו תמונות, צלילים וכדומה שלא זקוקים לאחסון בשרת Windows ומסתפקים בשרת Linux. כך אנחנו חוסכים גם בתשלום עבור אחסון גדול יותר בשרת Windows ובנוסף גם זמן טעינה יקר של האתר.

ב. שרת Linux – בשרת זה ניתן לאחסן קבצי קוד מקור בטכנולוגיית PHP ו- HTML ובשימוש של מסדי נתונים מסוג MYSQL בלבד. בנוסף, ניתן להפעיל קבצי ג'אווה סקריפט, קבצי עיצוב מסמך CSS ועוד קבצי מקור שאינם משתמשים בטכנולוגיה הקשורה למיקרוסופט.
ייתרונות המערכת: מהירות גבוהה בהרבה ביחס לשרת Windows, אין צורך לרכוש רישיון יקר מאוד לשרת כיוון שמערכת ההפעלה חינמית, מערכת פתוחה לעדכונים ללא תשלום.
חסרונות המערכת: אין תמיכה כיוון שמערכת ההפעלה חינמית, חוסר היכולת להריץ קבצי מקור הקשורים למייקרוסופט כמו ASP ו- ASP.NET .


אחסון אתרים בישראל לעומת אחסון אתרים בחו"ל
בתור בעלים של אתר אינטרנט, ניתנת לך האופציה לאחסן את אתרך בחבילת אחסון של חברה ישראלית או חברה מחו"ל. המלצתי היא לאחסן בחבילת אחסון הנמצאת בשרת המתארח במדינה לה האתר שלנו פונה. כלומר, אם האתר שלנו הוא בעברית ומיועד לישראלים אנחנו נאחסן בישראל. אם האתר שלנו בגרמנית ומאוחסן בגרמניה אנחנו נאחסן ככל הנראה בגרמניה ולא בישראל. ההמלצה שלי מוכחת ולצורך העניין נציג 2 נקודות מאוד מרכזיות לביסוס:
1. זמן טעינה של האתר – ככל שהשרת ממנו אנחנו שואבים את המידע על האתר שאנחנו מעוניינים להציג רחוק יותר מאיתנו (רחוק הכוונה רחוק פיזית), ידרש זמן רב יותר על מנת לשאוב ממנו את הנתונים ומהירות התעבורה תהיה נמוכה בהרבה משרת הקרוב אלינו. המהירות היא מאוד אינדיבידואלית ומשתנה, במקרים לא קיצוניים נחסוך שנייה מזמן הטעינה כאשר האתר שלנו פשוט מאוד בטכנולוגיית HTML ובמקרים קיצוניים יותר נאלץ להמתין עד 10 שניות יותר לטעינת האתר שלנו עקב מיקומו המרוחק. זמן טעינה של אתר הוא פרמטר מאוד מרכזי בקביעה האם המשתמש ישאר באתר שלי או לא. זכור – למשתמש אין זמן והוא חסר סבלנות!
2. השפעה ישירה על מנוע החיפוש של גוגל – הן מבחינת תוצאות החיפוש האורגניות והן מבחינת תוצאות החיפוש הממומנות. גוגל מעריך ללא ספק אתרים בעלי זמני טעינה נמוכים ביחס למיקום בו נמצאים. כלומר, עבור Google.co.il המציג אתרים למשתמש הישראלי ההעדפה היא לאתרים המאוחסנים בישראל. אתרים שמאוחסנים בחו"ל המפרסמים באחת מתוכניות הפרסום של גוגל "יזכו" לירידה בציון האיכות שלהם – הן ברמת המודעה בגוגל אדוורדס והן ברמת האתר מבחינת הקידום האורגני בגוגל עקב זמן טעינה ארוך יותר ביחס למיקום השרתים.

מבחינת תמיכה טכנית - אצל חברות אחסון אתרים בארץ נקבל תמיכה טלפונית \ תמיכה במייל . שעות העבודה הן שעות העבודה שלנו שלא כמו באחסון אתרים בחו"ל בהן שעות העבודה הן בדרך כלל בשעות שלהם. בחברות אחסון אתרים גדולות בחו"ל התמיכה היא לעיתים קרובות 24\7 ולעיתים גם צ'ט חי באתר עם נציג תמיכה מקצועי. כמובן שמשתמע מכך שעל מנת לאחסן בחו"ל ולקבל תמיכה לשביעות רצוננו עלינו לדעת את השפה ולשלוט בה על מנת לתקשר עם חברת האחסון מולה אנחנו עובדים.

מבחינת עלויות – אחסון אתרים בחו"ל זול מאחסון אתרים בישראל אך גם במקרה זה "הזול עולה ביוקר" ! עדיף להשקיע עוד 200 או 300 שקל בשנה ולקבל תמיכה בשעות שלנו ובעברית, זמני טעינה נמוכים יותר לאתר שלנו וכתוצאה מכך שיפור משמעותי בתוצאות החיפוש האורגני והממומן שלנו בגוגל לשם כך בנינו את האתר. כמובן, שבמידה ואנחנו מעוניינים להריץ את הקמפיין שלנו בחו"ל נאחסן בשרת הנמצא במדינה בה אנו מפרסמים.


סוגים של חברות אחסון אתרים \ מאחסני אתרים
יש ארבע סוגי חברות אחסון אתרים המציעות שירותי אחסון:
1. אחסון אתרים חינם – שיטה שהייתה נהוגה בעבר על מנת לגרום לך לאחסן את האתר על גבי שרת אחסון בחינם. בתמורה, באתר מופיעות פרסומות שאמורות לממן את האחסון של האתר. שיטה הנהוגה כיום היא אחסון אתרים בתמורה ללינקים מתוך האתר. נתקלתי בהמון חברות קידום אתרים המציעות לאחסן אתרים פרטיים קטנים וגדולים בחינם ללא תשלום ובתמורה מקשרים לאתרים אחרים מהאתר המאוחסן חינם. צריך להבין, בתעשיית קידום אתרים כל לינק עולה כסף כאשר לינק בנושא יכול להגיע גם למאות שקלים בחודש ואף יותר. ישנם אתרים בסדר גודל יותר גדול כמו וואלה , תפוז ו- Ynet שגובים עבור כל קישור יוצא מהאתר שלהם עשרות אלפי שקלים בגלל התעבורה הרבה שהם מצליחים ליצור לאתר אליו הם מקשרים. בדרך כלל ילדים בגיל ההתבגרות שחווים את בניית האתרים באינטרנט בפעם הראשונה מאחסנים אצל חברות אחסון אתרים חינם כיוון שהאחסון ניתן עבורם בחינם. החסרון הברור באחסון אתרים חינם הוא חוסר תמיכה טכנית מוחלטת. בלתי אפשרי לנהל אתר שפאנל הניהול שלו לא נמצא בשליטתך. כיוון שהשירות ניתן בחינם.

2. אחסון אתרים זול (מידי) – למעשה מדובר על עסקים של בני נוער שמאחסנים בגרושים בכל חודש עם אפשרות להקפאת המנוי בכל חודש. בדרך כלל האחסון עצמו בסדר גמור, השירות פחות טוב. בני נוער לא יענו לך באמצע השיעור כאשר השרת המאחסן את האתר שלך נפל וזה מקור הבעיה באחסון אתרים זול. ישנם מקרים בהם נמצא עסק של אחסון אתרים זול בו נקבל שירות יוצא מן הכלל לכן זה מאוד אינדיבידואלי ומשתנה מאחד לשני.

3. חברות אחסון אתרים – מדובר על חברות יותר מוכרות בשוק בעלות מאות או אלפי לקוחות. לצורך העניין חברה בעלת אלפי לקוחות בתחום האחסון ככל הנראה תציג צוות טכני מקצועי הזמין 24 שעות ביממה. בדרך כלל הרמה בין התומכים הטכניים משתנה בין חברה לחברה ואיתה גם איכות המוצר שאותו אנחנו מקבלים. במידה והתומכים הטכניים לא יהיה מקצועיים מספיק אנחנו נראה את זה לאורך הזמן במהירות האיטית של השרת, בתקלות הרבות שנוצרות ביחס לשרתים אחרים, ובזמן תגובה איטי לטיפול בתקלות טכניות. סה"כ בישראל רוב חברות אחסון אתרים הגדולות מציגות שירות מקצועי ואחסון אמין למדי.

4. אחסון שרת בחוות שרתים – בישראל מספר חוות שרתים ייעודיות לאחסון שרתי מידע אינטרנטי. חוות השרתים שייכות לחברות אינטרנט גדולות כמו נטוויזן, 012 Smile , בזק בינלאומי . אני ממליץ לכל אתר גדול המכיל כמות תעבורה גבוהה העולה על 200 ג'יגה תעבורה בחודש לאחסן בשרת פרטי ולא בשרת שיתופי על מנת שלא להפיל את השרת עקב עומס עליו. ישנן חברות רבות המתעסקות בהקמת ותחזוקת שרתים שוטפת ובאחסונם בארונות של חוות השרתים מוכרות. מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום אחסון אתרים לפני רכישה או השכרה של שרת על מנת להתאים את החומרה לצרכי האתר. אתר הצורך משאבים רבים עשוי להעמיס ואף "להפיל" במקרים חמורים שרת אחסון פרטי לכן חשוב מאוד לבצע התאמה על סמך נתונים סטטיסטיים.


חבילות חבילות אחסון אתרים נפוצות
חברות אחסון אתרים נוהגות לחלק את חבילות אחסון האתר על פי התאמה אישית לאתר הספציפי שלנו. לפני הכל, אני ממליץ תמיד לקחת אקסטרה תעבורה ממה שהאתר צורך בפועל בגלל שחברות רבות סוגרות חשבונות על חריגה בתעבורה ועל מנת למנוע את אי הנעימות הזו מומלץ לשלם עוד כמה שקלים בשנה ולהיות מכוסים. יש תקופות בהן העסק שלנו פעיל יותר ופעיל פחות. לדוגמא, אם אנחנו עסק שמתעסק בבריכות שחייה, רוב התעבורה תתקבל בקיץ ולא בחורף מכיוון שהסיכוי שאנשים יחפשו בריכת שחייה בחורף נמוך יותר מאשר בקיץ ולכן נתוני התעבורה של האתר חייבים להתבסס על תקופה ארוכה כמה שיותר בעבר ולא על חודש או חודשיים.
1. חבילת אחסון אתרים שיתופי – אחסון אתרים שיתופי הוא אחסון אתרים בו אנחנו משתתפים עם אתרים נוספים במשאבי השרת עליו אנחנו נמצאים. כמות האתרים המאוחסנים על השרת שלנו משתנה מחברה לחברה. יש חברות המאחסנות יותר אתרים או פחות אתרים על שרת אחד. יש גם חברות המבצעות OverSelling – מוכרות יותר חבילות מאשר מספר החבילות הממומלצות לשימוש על גבי שרת אחסון. כמות האתרים ואופי האתרים הן 2 תכונות שישפיעו על השרת – האם יהיה מהיר יותר או איטי יותר, האם יהיה אמין וכמה פעמים יקרוס במהלך התקופה. בדרך כלל חבילות אחסון שיתופי מציעות עד 1000 ג'יגה מקסימום אחסון ועד 100 ג'יגה מקסימום תעבורה. חברות אחסון אתרים נוהגות להבדיל בין חבילות אחסון שיתופי קטנות וגדולות על ידי ריסיילרים. ריסיילר היא חבילת אחסון בעלת אדמין שבו ניתן לנהל חשבונות משתמשים בודדים בדרגה גבוהה יותר ובדרך כלל מיועדת עבור משתמשים הרוצים להקצות חשבונות נפרדים לכל אחד מהלקוחות שלהם. כמו כן, ניתן להגדיר כתובות איי פי שונות לכל חשבון אחסון בחשבון ריסיילר.
2. חבילות אחסון VPS – חבילת אחסון אתרים VPS או בשמה המלא Virtual Private Server מיועדת לאתרים הצורכים משאבים גבוהים ביחס לאתרים המאוחסנים באחסון שיתופי. בדרך כלל, כאשר אתר מתחיל "להפיל" שרת בגלל צריכת משאבים גבוהה או לחילופין תעבורת נתונים גבוהה מומלץ להעביר אותו לחבילת אחסון כזו. חבילה זו בדרך כלל משמשת כחבילת מעבר לשרת פרטי לאתרים בתהליכי גדילה. לא פעם יצא לי להעביר אתר מחבילת אחסון שיתופי לחבילת אחסון VPS ולאחר מספר חודשים להעבירו שוב לשרת פרטי משלו כאשר מספר המשתמשים באתר גדל. חבילת אחסון VPS מחלקת את השרת באופן וירטואלי ומדמה כמה שרתים המאוחסנים בשרת אחד. השרתים הוירטואליים משתמשים במשאבים (החומרה) של השרת. יש 2 אפשרויות שימוש בחומרה באחסון VPS:
א. לכל מערכת הפעלה באחסון הוירטואלי מוקצים משאבים משלה וכאשר האתר חורג משימוש במשאבים אלו מערכת ההפעלה קורסת ולא השרת.
ב. לכל מערכת ההפעלה אפשרות להשתמש במשאבים מוקצים כמו זיכרון , שטח דיסק ותעבורה אך המעבד לא מוקצה לחבילה ולכן אתר יכול לגרום לשרת לקרוס עקב שימוש בלתי הולם במעבד שגוזל לשאר החשבונות שעל השרת את היכולת להשתמש במעבד.

כמובן שלכל אופציה יש את הייתרונות שלה ואת החסרונות שלה. במידה אנחנו מאוחסנים על שרת עם חשבונות שלא גוזלים משאבים רבים נעדיף לאחסן באופציה ב' על מנת שבמידת הצורך נוכל לגזול מחשבונות אחרים את המשאבים שלהם. במידה והאתר שלנו לא משתמש בכל המשאבים שהוקצו לו בחשבון ה- VPS אך חשבון אחר בשרת משתמש ביותר מהמשאבים שהוקצו לו , ייתכן שבשימוש באופציה ב' השרת יקרוס ולכן אופציה א' טובה בהרבה במקרה הזה, למה לנו לקרוס? שהחשבון שעושה את הנזק יקרוס !

המלצתי היא לשאול את ספק חשבון אחסון VPS שלך באיזה טכנולוגיה הוא עובד כאשר אפשרות א' היא המומלצת מבין השתיים.

3. חבילת אחסון שרתים – האתר שלנו צובר תאוצה , הגענו לכבר לעשרות אלפי כניסות ביום והאיטיות מתחילה להיות מורגשת – זה בדיוק הזמן לשדרג לשרת פרטי משלך. אחסון על גבי שרת פרטי על ידי שימוש בשירותי חברת אחסון אתרים מקצועית זה ה- TOP מבחינת אחסון אתרים. לעולם לא נקרוס עקב ביצועים או עומס של אתר אחר, בדרך כלל ביצועי האתר שלנו ישתפרו פלאים, זמני טעינה יהיו טובים בהרבה ובכלליות נוכל לאפשר צמיחה נוספת של האתר שלנו מבלי להפריע לאף אחד. ניתן לרכוש שרת פרטי או להשכיר שרת אצל ספק שרתים. אנחנו קובעים את נתוני השרת לרבות מעבד, זכרונות, נפח אחסון בדיסק הקשיח. בשרת פרטי החבילה שלנו לא נמדדת על ידי בתעבורה אלא ברוחב פס – כמה גולשים נמצאים באתר שלנו בו זמנית. במקרים קיצוניים בהם יש לנו אתר המכיל מאות או אלפי גולשים בו זמנית נצטרך לאחסן ביותר משרת אחד על מנת שלא ליצור עומס על השרת.

לסיכום, לפני שאתם בוחרים היכן לאחסן את האתר שלכם מומלץ לבדוק את נתוני נפח האחסון ונפח התעבורה של אתרכם ולאחר מכן לפנות לחברת אחסון ולבקש הצעה התואמת את נתוני צריכת המשאבים של אתרכם בשימוש על ידי המידע מתוך כתבה זו.
   מידע נוסף בנושא אחסון אתרים:
   - חברות אחסון אתרים -
   השוואה אובייקטיבית
   - כתובות C-Class
   - זמן טעינה של אתר
   - אתרים המאוחסנים על השרת שלנו
השאר פרטיך לייעוץ ראשוני חינם לפרסום בגוגל - הטבות למפרסמים חדשים בגוגל !
שם
טלפון
דוא”ל

סיפורי הצלחה

LawTip משרד עורכי דין
אירופלקס מערכות שינה מתקדמות
הולנדיה המרכז להנדסת השינה
משרד עורכי דין פלילי צלניקר

לשיחת היכרות
  • שם
  • טלפון
  • דוא”ל


בין לקוחותינו

לקוחות ממליצים

אומרים שהצלחה אינה נמדדת בדקות, שעות או אף ימים, אלא היא נמדדת לאורך שנים. העובדה שאנחנו ממשיכים לפרסם באמצעות Individual כבר יותר משנה (!) ורק מגדילים את גובה ההשקעה מעת לעת, מעידה כאלף עדים על שביעות רצוננו מהשירות האדיב המקצועי והאיכותי שאנו מקבלים ועל התרומה הרבה שיש בקידום למשרדנו.
להמלצות נוספות לחץ כאן